Naše akce > Turnaj Jarní Ping-pongowka 2011

PINGPONGOWKA 2011 SE ZMĚNILA V MISTROVSTVÍ VETERÁNŮ

Napsáno: 21. 4. 2011

Letošní ročník Pingpongowky přinesl jednu zajímavou informaci. Ačkoli naprosto selhal náčelník CWP a turnaj nebyl prakticky vůbec propagován na veřejnosti, přihlásilo se víc hráčů než minulý rok, kdy přes masivní propagaci musela být Pingpongowka zrušena. Nastává tedy otázka: Komu prospívalo zjevné protěžování propagační práce, pokud výsledky na ní nemusí být závislé?

Turnaj odehrálo 16 hráčů, tedy ideální počet pro dvě skupiny a následného pavouka. Konkurence v rámci amatérismu byla velká. Mnohonásobný šampion Lajba, Bruno The Killer, Burián jako esa Obrony, Básník Ticho jako legenda, Baži, který jako jediný zástupce ústeckého Hot dogu přijel vlakem z Ústí stylem „no sleep till Slaný“, Sekal jako poslední vítěz z před dvěma lety, Ondra Suk a Venca Frič jako zástupci venkovského stolního tenisu a černý kůň turnaje, Dědek Láda z Kladna.

Ozdobou akce byl opět Bufet klubowy. Sice se téměř nic nesnědlo, ale vypil se sud 11° piva z pivovaru Hlinsko a za krásného počasí byl na terase bufet přirozeným společenským centrem turnaje.

Pingpongowka byla zahájena armádní kapelou ve složení Pepa, Brada, Vaanja, která zahrála hymnu ON a vyloudila slzu z očí protřelých bojovníků. I bez velkých projevů a ceremonií byl tak turnaj zahájen důstojně.

Boje ve skupinách nepřinesly nic překvapivého, zejména proto, že postupovali všichni hráči. Zajímavé věci se začaly dít až ve vyřazovacích bojích. Prvním překvapivě vyřazeným byl Bruno The Killer, kterému na psychickou strunu pěkně zahrál nenápadný hráč Aleš, který na turnaj dorazil z Kladna. Ve čtvrtfinále ho pak následovaly další trumfy ON: Lajba a Burián! Turnaj tak skýtal velice zajímavou zápletku. Semifinále se stalo kořistí obranářů. Sekal i Venca Frič své soupeře přehráli trpělivou hrou s nepřetržitě čopovanými míčky. V souboji o třetí místo porazil Dědek Láda o generaci mladšího Ondru Suka a tak bylo jasné, že na prvních místech neskončí nikdo pod 40 let. Finále rozhodl pro sebe Sekal opět svou hrou, ale za pomoci zdravotních problémů jeho finálového soupeře. Vencu chytaly křeče do stehna a druhou polovinu zápasu odehrál se sebezapřením.

Ceny a diplomy za první tři místa si tedy rozdělili Sekal (46 let), Venca Frič (52 let) a Dědek Láda (62 let). Pingpongowka 2011 se tak stala kořistí veteránů stolního tenisu.

Hodnocení přísluší spíše komisarownikowi, ale můžeme všeobecně konstatovat, že turnaj se vydařil nad očekávání. Kvalitní obsazení, dramatické boje, přátelská setkání, perfektní počasí a výborné pivo. Co si přát víc v dnešní době?

Fotoidy od Danka Kutinskiego jsou zde

Miroslaw Turkawka, sztabni szykowaciel


Výsledky, zatím pouze telegraficky

Napsáno: 18. 4. 2011

Článek o průběhu Pingpongowky by se tu měl objevit později, stejně jako fotky, takže zatím alespoň uvádím pořadí na prvních třech pozicích.
 1. Sekal
 2. Venca Frič
 3. Dědek Láda

A zde jsou k nahlédnutí záznamy z bojů ve skupinách.


Tabulka skupiny A
Tabulka skupiny B
Skupina A
Skupina B
A finálový pavouk.
Pavouk


Strojově přepsal Vargoszbácsi

První a zároveň poslední update!

Napsáno: 14. 4. 2011

S potěšením mohu oznámit, že letošní Pingpongowku rozhodně nezrušíme. Všechny přípravy jsou v plném proudu, a přestože celá Obrona zdá se být tak nějak paralizovaná, tak tým zajišťující Pingpongowku funguje na výbornou. Ale to je na delší článek, někde v úpně jiné sekci...

Protože nadpis hlásá, že se bude jednat o update, tak sem ještě přidám pár informací:

Za ON Vargoszbácsi akkor Szálgotarián, člen přípravného výboru

Regisztrace zahájena!

Napsáno: 25. 3. 2011

Plagoš Pingpongowka 2011

Vážení přátelé amatérského sportu,

dovolte, abych Vás jménem Obrony narodowe pozval na turnaj ve stolním tenise, již tradičně nazvaném Pingpongowka. Bude se konat v sobotu 16.4. v herně stolního tenisu na plovárně ve Slaném. Začátek plánujeme na 9h, konec do 17h. K dispozici bude též Bufet klubowy pod vedením Dancu polskiego s točeným piwem a klobáskami. Nejlépe umístění budou ohodnoceni drobnými cenami a diplomem z dílny Antona Negra.
Všichni jste srdečně zváni.

Mapa na Seznamu pro mimoslánské je zde.

Přihlášky zasílejte emailem na: vargosz.cz@gmail.com
nebo SMS na číslo 607 565 703

Seznam již registrovaných:

 1. Hany Bany (ON)
 2. Vaanja (Dinamo Traktor Sovchoz Minsk)
 3. Czasko (ON)
 4. Brada
 5. Ondřej Suk (Agroteam Netovice)
 6. Danek Kutinski (ON)
 7. Vargosz (ON)
 8. Lajba Statik (ON)
 9. Venca Frič (TTC Zvoleněves)
 10. Baži (Hot Dog)
 11. Burián (ON)
 12. Sekal (Panczernyj svjaz)
 13. Láda (Panczernyj svjaz)
 14. Bruno (ON)
 15. Básník Ticho (AC ČKD TICHO VINOHRADY)
Hledáte-li záznamy o kláních v Pingu a Pongu z minulých ročníků, navštivte historii ON.

Za ON Arkadiusz Czaskowski - Wrześniak, člen přípravného výboru
Tisk z www.obrona.net ?>
<<< Návrat na stránky

OBRONA NARODOWA - tisková verze