Naše akce > Turnaj Jarní Ping-pongowka 09

Vyjádření komisarownika k akci

Napsáno: 20. 4. 2009

Nemá smysl popisovat, již popsané, Ing. Mozart v následujícím článku shrnul vše podstatné, a přestože se jedná o čistě subjektivní pohled na tento turnaj, nepředpokládám, že bych ještě dokázal sepsat něco podstatného co se na Pingpongowce odehrálo.

Takže bych chtěl alespoň poděkovat všem členům a členkám supportního týmu, kteří zajistili bezchybný chod bufetu, Ing. Mozartovi za pěkný článek, Berrymu za již tradičně bezvadnou grafickou práci na plagoszi a diplomech pro vítěze, Czaskovi za úžasný projev, Dankovi za fotodokumentaci akce, a všem ostatním za účast na akci kterou jesm si opravdu užil.

No a na závěr si ještě dříve než mi budou položeny, dovolím odpovědět na několik otázek týkajících se zmatků které letošní Pingpongovku doprovázely.

ANO, začal jsem s propagací Pingpongovky pozdě, a díky tomu byla letos menší účast.
ANO, pořádat Pingpongowku s nejchudší z partnerských organizací byla chyba. Na organisační práci se šetřit nedá.
ANO, měl jsem se častěji chopit sonického děla a vysvětlit pravidla a způsob počítání bodů.
ANO, špatně jsem popsal diplomy pro vítěze a tím způsobil nepříjemné fópá a zbytečné zmatky na závěr.
ANO, jsem hrobařem obrony.
ANO, příště se už na komisariát vyseru!

Vargoszbácsi akkor Szálgotarián


Je třeba porazit Sekala

(ale ani to nemusí stačit)

Napsáno: 20. 4. 2009

Slíbil jsem přátelům z Obrony, že napíšu něco krátkého a subjektivního o letošní Ping-pongowce, inu tak tedy, pokusím se o to:

Oproti předchozím ročníkům se turnaje zúčastnilo méně hráčů (jen 19, na souvislost chudé účasti s nemajetnou partnerskou Albánií upozornil Czasko v úvodním projevu, ve kterém se blýskl i vzornou výslovností cizího jazyka, o kterém tvrdil, že je jedním z albánských nářečí), sportovní kvalita však určitě neutrpěla a byla na více než slušné úrovni. S tím jsem už ostatně letos počítal, po zkušenosti z loňska. To jsem na plovárnu dorazil s vypůjčenou pálkou, kocovinou a naivní představou, že i po cca 10 letech, kdy jsem stolní tenis nehrál, si odnesu minimálně trofej za 3. místo. Vypadnul jsem hladce v osmifinále a celkově obsadil 13. místo. Poučen tímto nezdarem jsem letos pro úspěch udělal víc: v pátek před turnajem jsem si zakoupil vlastní pálku, večer nešel do hospody, herní pauza činila přijatelný 1 rok od Ping-pongowky 08 a ambice jsem nechal doma.

Co se týká zápasů ve skupině, za zmínku stojí hned první „bratrovražedný“ souboj s Kujoonem Vaanjou. Vaanja Bivoj Bijec, vyzbrojen novou superdrahou pálkou, jako tradičně reprezentoval zaniklé hudební (nicméně stále aktivní sportovní) uskupení Krteczek. V rozhodujícím setu vyrovnaného souboje došlo k hádce, jaký je stav, jejímž výsledkem bylo nasrání obou playerů a totální odpadnutí Vaanji. Po zápase se naštěstí podařilo celou věc vysvětlit (že jsem měl pravdu já :-), nicméně Vaanjovy další výkony i výsledky tato nepříjemnost (spolu s faktem, že předzápasovou přípravu společně s Bradou absolvovali v pátek večer v Čechii) trochu poznamenala.

Druhý nezapomenutelný souboj jsem odehrál s Czaskem. I zde šlo o vyrovnanou, doslova „šachovou“ partii, plnou dlouhých výměn. Czasko se dostavil s dobrou formou, jeho trpělivá hra založená na vracení nemožných míčků opepřená překvapivými kontra údery, mi činila potíže a utkání dospělo za stavu 1:1 na sety do vyrovnané koncovky a tehdy, za stavu 9:9, se stalo následující. Mé podání končí dle mého soudu v autu za stolem, ale tu soupeř přiznává lehkou teč hrany stolu a místo svého mečbolu tak stav 10:9 přisuzuje mně. I díky této situaci nad ním vítězím. Ovšem – klobouk dolů! Opravdu i na amatérské úrovni málo vídaný příklad ducha fair play, sportovní cti a čestného přístupu! Kde je Český výbor fair play, aby tento čin ocenil?

Moji cestu pavoukem vyřazovacích bojů končí ve čtvrtfinále Burian. Přestože ve skupině jsem (byť těsně) vyhrál 2:0 na sety, v play-off je soupeř lepší, zjevně klidnější, s lehkou ironií je možné říct, že po konzumaci několika piv je jako politý živou vodou a vyprovodí mě 3:0. Však také v semifinále potrápí pozdějšího vítěze Sekala a celkově obsadí třetí místo, když zdolá těžkou překážku v podobě výborně hrajícího Ondry. Stříbrná příčka patří loňskému šampionovi Lajbovi, kterému v repríze finále 2008 oplatí porážku Sekal.

Opakovat, že organizace turnaje (tentokrát pod taktovkou Vargosze) včetně backstage bufetu (kde šéfovala Radka), proběhla bez chyb a vad, je mi už skoro trapné – ta už má svůj vysoký standard, na který je možné vložit ruku do plamene.

Vysvětlení podtitulku mého příspěvku jsem si nechal nakonec. Činovníci všech možných výborů podporujících férovou hru se na Czaska a jeho záslužný čin vykašlali, ale spravedlnosti nakonec bylo učiněno zadost alespoň v jedné statistické zajímavosti: při pohledu do konečných výsledků je nutné zdůraznit, že jediný, kdo v průběhu pingpongové soboty porazil neohroženého Sekala, byl ve skupině právě Arkadiusz Czaskowski – Wrześniak. I když mu to nakonec z hlediska celkového pořadí nebylo nic platné. Ale takový je sport. A vlastně i život.

Ing. Mozart

(Autor se omlouvá náčelníkovi Berrymu, že v článku o něm není ani zmínka. Důvodem jsou sportovní ohledy, protože jediné možné téma při respektování zadání – vzájemný zápas – by neposkytlo vyvážený obraz o Berryho účinkování na letošní Ping-pongowce.)


Výsledky (zatím pouze telegraficky)

Napsáno: 18. 4. 2009

Fotoidy jako již tradičně naleznete ve fotogalerii

Navzdory námitkám z užšího vedení ON jsem se rozhodl nedopočítávat celkové pořadí podle výsledků ze skupin, protože ve skupině Enver Hodža bylo o jednoho hráče více a tudíž i rozdělěno více bodů.

Pro méně všímavé upozorňuji, že ona písmenka za jménem playera označují název týmu za který se registrovali. Za povšimnutí stojí zejména první tři příčky....


1.místo Sekal (ON)

2.místo Lajba L.S.K.Z. (ON)

3.místo Burian (ON)

4.místo Ondřej

5.-8.místo Ing Mozart
Venca Fritsch
Vítek (SK Hobšovice)
Vargosz (ON)

9.-16.místo Brada
Tonda
Czasko (ON)
Helča
Berry (ON)
Wilhelm (ON)
Vaanja Bivoj Bijec (Dinamo Traktor Sovchoz Minsk)
Šárina (SK Hobšovice)

17.-19.místo     Hany Bany (ON)
Trillian
Olin


Rozlosování do skupin

Do každé skupiny byl nasazen jeden z loňských finalistů: Lajba a Sekal.

      Skupina - Enver Hodža      

      Skupina - Ahmet Zogu      

 • Lajba
 • Ondřej
 • Helena
 • Trillian
 • Vargosz
 • Venca
 • Olin
 • Brada
 • Tonda
 • Vítek
 • Sekal
 • Šárina
 • Hany bany
 • Vaanja
 • Czasko
 • Burian
 • Wilhelm
 • Ing. Mozart
 • Berry

Vargoszbácsi akkor Szálgotarián

Pingpongowka bude!

Aktualizováno: 14. 4. 2009

Nejvyšší autorita ON - Sztáb rozhodl. Pingpongowka se konat bude. Začátek turnaje je naplánován na 09:00 času letniego. Prosím účastníky aby se dostavili alespoň pět minut předem. Zápisné bylo stanoveno na 50 Kron lidovych. Vzhledem k malému počtu playerů jsme nuceni pořádat tuto akci v takzvaném "nouzovém módu" což znamená, že tentokrát neočekávejte žádné Albánské kulinářské speciality, ani oficiální delegeaci z Tirany. Hlady vás samozřejmě nenecháme, ale množství klobás se přece jen líp odhaduje než počet porcí skopového.

Ovšem jednu velmi pozitivní informaci pro účastníky a jejich případné fanoušky a fanynky bychom měli. Jelikož nám od minulé akce zbyl sud Kozla 11°, tak točené piwo bude! A protože je nám jasné, že ho zřejmě v takhle malém počtu stejně nedopijeme, rozhodli jsme se podpořit všechny žížnivce tím, že ho budeme točit za nákupku. Což podle předběžných kalkulací znamená za 10Kl !

Oficiální pravidla pingu a pongu si můžete nastudovat zde.

Vargoszbácsi akkor Szálgotarián


Pořádání pingpongowky v ohrožení...

Napsáno: 14.4.2009
Otázku zda vůbec uspořádat Pingpongowku si momentálně klade sztáb ON. Zasedá nepřetržitě (u svých mailových klientů) již od včerejška a snaží se rozvázat tento gordický uzel.

V úvahu připadají dvě varianty:
 1. Uspořádat Pingpongowku v nouzovém režimu (minimální náklady, žádný gulász, a asi ani žádné ceny pro vítěze... )
 2. Pro malý zájem zrušit.
Pokud ještě někdo odkládá registraci až na poslední chvíli, tak upozorňuju, že se může stát, že už se nebude na co registrovat....

Vargoszbácsi akkor Szálgotarián

Pingpongowka v bojovém duchu?

Napsáno: 24.3.2009
Plagoš Pingpongowka 2009
Opět po roce je tu akce pro konzervativní sólisty, kteří nemusí za každou cenu "kopat" jen za společný tým, ale rádi si zasportují jako jednotlivci.

Turnaj v pingu a pongu se bude konat 18.4.2009 v pingpongárně na plovárně. Pro mimoslánské je mapa ze Seznamu zde

Po dlouhém tápání se nám konečně podařilo najít vhodného partnera pro pořádání letošní Pingpongowky. Počet zahraničních frakcí Obrony, servisních a spřátelených organizací je už totiž tak veliký, že je velmi obtížné, správně zvolit strategického partnera pro jakoukoli akci, kterou ON v Czechii pořádá. A většinou je ještě mnohem obtížnější všem ostatním vysvětlit jakto, že jsme neoslovili právě je. A to byl právě ten hlavní důvod, proč jsme letos oslovili Albánskou frakci ON, protože jim už prostě nešlo říci NE!

Kdo zná Albánskou menmtalitu, jistě pochopí jak to myslím. Pro ostatní bych si dovolil citovat Přemysla Vinše který v internetovém časopise Navýchod napsal: „Albanec je veliké ozbrojené dítě. Je snadno vznětlivý a prchlivý, a nic není snadnějšího, než jej uraziti. Jeho pýcha a samolibost jsou vysoce vyvinuty. Albanec je mužem činu, rychle se rozhoduje, leč afekty se u něho rychle střídají. Dnes je přítelem, zítra zuřivým nepřítelem. Vůči cizinci je Albanec nedůvěřivý, pozná-li však, že se nemusí ničeho obávati, chrání jej vlastním životem. Nedůvěřivý je proto, že dosud z ciziny mu vždy jen hrozilo nebezpečí.“

Registrace mailem na - vargosz.cz@gmail.com

Seznam již registrovaných:

 1. Vargosz (ON)
 2. Vaanja Bivoj Bijec (Dinamo Traktor Sovchoz Minsk)
 3. Arkadiusz Czaskowski - Wrześniak (ON)
 4. Berry (ON)
 5. Lajba L.S.K.Z. (ON)
 6. Ing. Mozart
 7. Hany Bany (ON)
 8. Šáryna (SK Hobšovice)
 9. Vítek (SK Hobšovice)
 10. Zewlakk (ora et labora)
 11. Brada
 12. Burian (ON)
 13. Helena
 14. Tonda
 15. Wilhelm von Zizkau (ON)
 16. Jana alias Trillian
 17. Mojda
 18. Evžen
 19. Venca Fritsch

Vargoszbácsi akkor Szálgotarián

Tisk z www.obrona.net ?>
<<< Návrat na stránky

OBRONA NARODOWA - tisková verze