Naše akce > Turnaj Jarní Ping-pongowka 2010

Pingpongowka 2019 – úspěšně obnovená tradice?

Publikováno: 1. 4. 2019

Pod bojovným názvem Ogniem i rakietką! obnovila Obrona narodowa na osm let přerušenou řadu turnajů ve stolním tenise známou jako Pingpongowka. A nutno říci, že přes všechny obavy se turnaj vyvedl. Vydařila se volba prostředí, neboť prostory bunkru 3.ZŠ ve Slaném skýtaly klid, dostatečné pohodlí pro hráče i zázemí pro bufet Dancu polskiego. Nakonec byli pořadatelé spokojeni i s počtem přihlášených hráčů. Patnáct bojovníků se utkalo ve dvou skupinách a potom vyřazovacím způsobem od osmifinále až k finále a souboji o třetí místo, přičemž vítěz osmičlenné skupiny měl v osmifinále volno.

K vidění byly tuhé boje a velice kvalitní hra, jak v poznámce ocenil i dlouholetý příznivec a hráč ON, starosta města Martin Hrabánek, sám bývalý vynikající stolní tenista. Obrona narodowa měla dvě žhavá želízka v ohni – náčelníka sportovní sekce Lajbu Statika a předsedu ON w Węgrach Vargoszbácsiho. Statečně se bil o každý míček i Básník Ticho, osoba, která spojuje Obronu se světem poezie a pražské intelektuální společnosti. Za zenitem zůstal komisarownik turnaje Arkadiusz Czaskowski – Wrześniak, jehož omluvou jsou ale chronické zdravotní potíže. Prý to lepší už nebude.

Nejvážnějšími soupeři hráčů Obrony byli zástupci kladenské Pražačky, železný veterán Láda Klídek a Aleš Koblížek. Dobrou hrou se ale představili i ostatní hráči – např. Thomas von Fedex se svými dělovými údery nebo Roman Bacska z Chacharstánu. Zvláštní ocenění si zaslouží Michal Franta, který po svalovém zranění při rozcvičování odehrál turnaj levou rukou, a také Majk Kalina, který neváhal ujet 150 kilometrů z předsunutých pozic Prowincje poludniowej, aby se mohl zúčastnit turnaje a vyhrát jeden zápas. Nejlepší ženskou hráčkou na turnaji byla Nany Dóžina. O občerstvení a dobrou náladu se staral Danc polski, tentokrát zastoupený sehranou dvojicí Radka a Dan Kutinskich.

Ve vyřazovacích bojích byl k vidění opravdu kvalitní stolní tenis. Do semifinále se nakonec probojovaly už zmíněné dvojice hráčů ON a Pražačky. Dechberoucí souboje plné fantastických výměn uspokojovaly oko divákovo. Ve finále se pak potkali dva nejlepší. Náčelník Lajba a Láda Klídek, který zaslouží velký respekt. Považte, že ve svém věku 71 let stačil fyzicky svým soupeřů a přehrával je kvalitou. Jediný, komu za celý turnaj podlehl, byl nakonec sportovní náčelník ON Lajba. Ten pak mohl převzít plaketu za první místo, která se jistě ve vitríně v salonu Lajbova sídla bude pěkně vyjímat. Poražených ale na tomto turnaji nebylo. Všichni si pochvalovali přátelskou atmosféru a přislíbili účast na dalším ročníku. Přejme si všichni, aby se tato po osmi letech obnovená tradice opět nepřerušila!

Konečné pořadí:

 1. místo Lajba Statik (ON)
 2. místo Láda Klídek
 3. místo Vargoszbácsi (ON)
 4. místo Aleš Koblížek

Pár fotoidů naleznete ve fotogalerii

Za sportovní sekci ON MirosławTurkawka


Pingpongowka 2019

Napsáno: 28. 2. 2019
Plagoš Pingpongowka 2019

Pod bojovným názvem Ogniem i rakietką! (v překladu Ohněm a pálkou!) obnovuje Obrona narodowa na osm let přerušenou řadu turnajů ve stolním tenise známou jako Pingpongowka. Sztab organizaczny je připraven čelit novým výzvám a Pingpongowka je první z nich. Všichni členové naší organizace věří, že naši příznivci nepadli všichni v bojích za svobodu a že účast na turnaji bude hojná.

Kdo si pamatuje historii Pingpongowek, tak si vzpomene, že se v minulosti konala na dvou místech. Nejprve v tělocvičně Základní školy ve Zvoleněvsi, poté v herně klubu stolního tenisu ve Slaném na plovárně. Po letech dochází opět ke změně místa konání turnaje.

Pingpongowka 2019 se bude konat 30. března od 9:00 v bunkru 3. základní školy ve Slaném!!!

Začátek plánujeme na 9.h, konec do 17.h. K dispozici bude též Bufet klubowy pod vedením Dancu polskiego s čepovaným piwem a specialitami z weprza. Hrací systém bude upřesněn na místě. Nejlépe umístění budou ohodnoceni drobnými cenami a diplomem. Maximální počet hráčů je 32.

Registrujte se již dnes emailem na: robot@obrona.net !

Startovné činí 50 Kč

Seznam registrovaných:

 1. Arkadiusz Czaskowski - Wrześniak
 2. Lajba Statik (ON)
 3. Thomas von FedEx
 4. Michal Kalina, Prowincja Poludniowa
 5. Básník Ticho (ON)
 6. Zůnič (Klub přátel žehu)
 7. Roman Backa Chacharstán
 8. Michal STS Hovězín
 9. Láda Klídek (SK S’-čchuan)
 10. Vargoszbácsi (ON)
 11. Jan Lauda
 12. Aleš Koblížek (Kompek Kladno, divize cukrovinek)
 13. Macín (SABAT)

Za Sztab organizaczny Arkadiusz Czaskowski - WrzesńiakMinulá Pingpongowka z roku 2011 se trochu nelogicky nachází nachází ZDE.
Letošní Pingpongowka se pro nezájem RUŠÍ !

Napsáno: 18. 4. 2010

Omlouváme se všem registrovaným playerům stolního tenisu, ale vzhledem k velmi malému zájmu o tento turnaj, nám nezbývá, než jej zrušit.

V případě uskutečnění turnaje by totiž finanční ztráta byla tak velká, že zřejmě jediným způsobem jak bych tuto situaci mohl se ctí obhájit před Sztabem ON, by bylo spáchat rituální sebevraždu. Věřím, že Jáňa jakožto przechodný správce pokladu klubowého by mi jistě ráda asistovala.

Vargoszbácsi Akkor Szálgotarián, komisarownik

Ještě bych chtěl vysvětlit, proč je text tohoto příspěvku tak strohý a asi i zmatený. Je to proto, že po dobu co jsem v řadách ON, jsem ještě nikdy nemusel žádnou akci rušit, takže dost tápu. Za rok, dva až budu rušit patnáctou nebo dvacátou akci, už mi to půjde úplně samo.


Update

15.4. se v klubu Čechie sešel Sztab představující nejvyšší orgán ON. A jako jeden z bodů jednání měl za úkol rozhodnout co s Pingpongowkou. Zápis z jednání naleznete ZDE.
Vargoszbácsi akkor Szálgotarián

Akce v ohrožení

Napsáno: 11. 4. 2010
Plagoš Pingpongowka 2010

Nepříznivý vývoj na trhu s ječmenem a s cennými papíry tabákových konsorcií kam Obrona investovala svoje aktiva, nás nutí k pečlivému počítání každé korunky v pokladu klubowem. Landsmannschaft se nechal slyšet že do čech už nikdo od nich neinvestuje ani pfennig, takže nám nezbývá než přijmout radikální řešení.

Prvním je zvýšení zápisného na 70Kron lidovych, ale v případě, že se nepřihlásí alespoň 15-20 aktivních hráčů, nepokreje tento obnos ani náklady spojené s pronájmem.

Takže pokud ještě někdo váháte s regisztrací, tak děláte chybu. Hrozí totiž, že budeme nuceni turnaj zrušit!

Pro jistotu ještě jenou uvádím e-mail kde se můžete registrovat: vargosz.cz@gmail.com

Vargoszbácsi Akkor Szálgotarián, komisarownik


Regisztrace zahájena!

Napsáno: 31. 3. 2010

Termín: 24. 4. 2010 - Zahájení: 09:00

Zápisné: Rádi bychom udrželi standard co nejnižšího zápisného a doufáme, že se nám podaří stlačit tuto částku na 50 Kron Lidowych

Místo konání: Slánský pingpongový svatostánek na plovárně.

Mapa na Seznamu pro mimoslánské je zde.

O pozadí příprav a výběru zahraničního partnera pro letošního klání v pingu und pongu se můžete dočíst v článku z 12. 3. který je v aktualitách.

Snad jen pro jistotu doplním, že se jedná o amatérský turnaj a jsou tudíž vítáni všichni kteří tomuto sportu holdují jen rekreačně. A nebo mu vůbec neholdují, ale chtějí si jen tak zapinkat. Zahrají si určitě všchni, protože jako již tradičně budou napřed rozlosovány základní skupiny kde bude hrát každý s každým. A až teprve vítězové těchto skupin postoupí do vyřazovacích bojů. Přijít můžete i bez předchozí registrace, ale rádi bychom měli alespoň orientační odhad kolik účastníků můžeme očekávat, a byl bych Vám proto vděčný kdyby jste nás o své účasti předem informovali.

Registrace mailem na - vargosz.cz@gmail.com
případně SMS na číslo: 607 565 703

Seznam již registrovaných:

 1. Vargosz (ON)
 2. Berry (Piechota rachotowa)
 3. Czasko (ON)
 4. Erika
 5. Lajba (ON)
 6. Sekal (ON)
 7. Láda (Piechota rachotowa)
 8. Fuky
 9. Láďa
 10. František (AC ČKD TICHO)
 11. Bruno (ON)
 12. Burian (ON)
 13. Ondřej (JZD Netovice)
 14. Číňan
 15. Danek Kutinski (ON)

Loňská Pingpongowka k shlédnutí ZDE.

Vargoszbácsi akkor Szálgotarián, komisař

Tisk z www.obrona.net ?>
<<< Návrat na stránky

OBRONA NARODOWA - tisková verze